Wyśmienite wieści dotarły do nas z Kaposvár w południowo-zachodnich Węgrzech, gdzie wczoraj odbyły się Mistrzostwa Europy Światowej Federacji Quadrathlonu. Krzysztof Wolski, z którym niecałe dwa tygodnie temu przeprowadzaliśmy na łamach naszego portalu wywiad wywalczył w nich dwa medale!

Pochodzący z Gałkowa Małego zawodnik potrzebował czasu 1:40:28, aby przepłynąć wpław 750 metrów, przejechać na rowerze 20 kilometrów, przepłynąć kajakiem 4,5 kilometra, a na koniec przebiec jeszcze 5 kilometrów! Pozwoliło mu to na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej mężczyzn oraz drugiego w kategorii wiekowej.

Quadrathlon
Medalowa zdobycz Krzysztofa Wolskiego – brąz open i srebro w kategorii wiekowej

Zawodnik reprezentujący klub Krzysztof Wolski Sport Triathlon stoczył bardzo zaciętą walkę o brązowy medal wśród panów, ostatecznie wyprzedzając rywala na ostatniej rundzie biegowej i meldując się przed nim na mecie jedynie o 27 sekund.

Poziom zawodów był nie tylko bardzo wysoki (Wolski popłynął tempem 1:27 min/100m oraz pobiegł tempem 3:54 min/km), ale też niezwykle wyrównany. Polak przegrał złoto w kategorii wiekowej z reprezentującym Belgię Peterem Wiliamsem jedynie o minutę i trzy sekundy, a do tytułu Mistrza Europy open zabrakło jedynie dwóch minut i dwóch sekund. Imprezę wygrał reprezentant gospodarzy Ferenc Csima. Link do pełnych wyników

Quadrathlon
W czołówce było naprawdę ciasno!

W wyścigu pań karty rozdawały Niemki. Złoto zdobyła Lisa Teichert, a brąz Susanne Walter, obie reprezentujące ten kraj. Na podium rozdzieliła je reprezentantka gospodarzy Lilla Kovács.

Impreza ExtremeMan Kaposvár 2020 potrwa do niedzieli. Wśród zawodów do rozegrania wciąż pozostaje eXtremeMan 113 Kaposvár, czyli triathlon na dystansie popularnej połówki.