Ostatnie w tym roku zawody multisportowe na terenie Województwa Łódzkiego odbyły się dnia 16 września w Strykowie. Druga edycja triathlonu na dystansie 1/4 Ironmana rozgrywana była na bardzo podobnej trasie do tej sprzed roku.

  Impreza ściągnęła do naszego województwa sportowców z całej Polski, jednak zdecydowanie brylowali nasi. Wśród panów trasę najszybciej pokonał Jakub Kimmer z Zelowa (Biegging Team Zelów) wyprzedzając na mecie Rafała Piekarskiego z Opoczna (Hurom Tri Team) oraz Marcina Niegowskiego z Warszawy.

  Strykowski triathlon miał również status Mistrzostw Województwa Łódzkiego. W tej klasyfikacji czołowe dwie lokaty powtórzyły się z wyników open, natomiast podium uzupełnił Sylwester Żydkiewicz z Łodzi (Biegacz Nowosolna), który na mecie zameldował się jako czwarty.

  Wśród pań równych sobie nie miała Daria Ogrodowczyk z Łodzi (KS CelIronMan), zostając zarówno Mistrzynią Województwa Łódzkiego, jak i wygrywając całe zawody. Podium open skompletowały Agnieszka Bolesta-Zarzeczna z Warszawy oraz Ewa Urbańska z Bydgoszczy, natomiast w Mistrzostwach Województwa drugie miejsce zajęła koleżanka klubowa Darii – Izabela Marciniak, a trzecie – Paulina Chmiel z Puls Tri Team.

  Dodatkową atrakcją strykowskich zawodów była klasyfikacja najlepszych debiutantów. Również tutaj zwyciężyli zawodnicy z Województwa Łódzkiego – Tomasz Staszewski z Łodzi (Biegacz Nowosolna) oraz Katarzyna Dąbrowska ze Zgierza.

  Uczestnicy triathlonu musieli sprostać wyjątkowo ciężkim warunkom. Temperatura wody wyniosła jedynie 14°C co nawet jak na polskie standardy znacząco odbiega od normy. Tym bardziej należą się olbrzymie gratulacje nie tylko dla zwycięzców, ale i dla wszystkich finisherów!