Aż 512 osób ukończyło kolejna już edycje triathlonu w Strykowie. „Fenomenalna atmosfera”, „rodzinnie”, „świetna organizacja” – takie opinie można było przeczytać w Waszych komentarzach i postach na Facebooku. Wielkie ukłony dla organizatorów eventu, Stowarzyszenia Klub Biegowy Powstaniec Dobra, dla Realwelt Jakuby Stefankiewicza, a także Gminy Stryków

Na dystansie 1/4IM najlepiej zaprezentował się Paweł Miziarski, który wyprzedził naszego Maestro 😉 Jakube Kimmera oraz coraz mocniejszego Roberta Filipiaka. Jakub i Robert stanęli również na podium w klasyfikacji województwa łódzkiego. Trzecią lokatę wśród „naszych” zajął Krzysztof Nowak.

Wśród kobiet wygrała Wioleta Jarocka. Tuz za nią na metę wbiegła Ewa Papla. Trzecia była Julia Kwiatkowska. Została ona tym samym triumfatorką wśród kobiet z naszego województwa. Drugą z łodzianek była Katarzyna Żbikowska, a na najniższym stopniu podium stanęła Renata Biegańska.

Drugim z dystansów była 1/8IM. Tutaj najlepszym okazał się Jakub Kubiński przed Mateuszem Fijałkowskim i Igorem Lewandowskim. Wśród kobiet wygrała Agnieszka Kropiewnicka, która rozegrała świetne zawody. Druga była Izabela Marciniak, a trzecia Paulina Kawka.

Tego samego dnia rywalizowały także sztafety. Na dystansie 1/4IM wygrali chłopaki z JAPIAN, czyli Jacek Klepacz, Piotr Karkowski, Andrzej Godycki-Świerc. Tuz za nmi pgnali chłopaki z Celironman/ HTF Ludwik Sikorski, czyli Marcin Dylik, Maciej Pawiński i Jarek Kopeć. Trzecie miejsce zajęła sztafeta pod nazwą 105 – Jacek Sachmata, Michał Guzowski oraz Oleksii Stukanowv.

Na połowę krótszym dystansie wygrała sztafeta Jagoda i przyjaciele w skład której weksli: Maciej Jagusiak, Zbyszek Pawiński i Paweł Sztykanc. Drudzy byli Kask Aero, w Nogach Zero z Jose Barebello, Przemysławem Tomaszyckim i Kamilem Pilatem. Trzecie miejsce zajęli chłopaki Tri Ciechanów 3-Team, Tomasz Kostrzewa, Radek Marut i Witold Tarnowski.

Oczywiście wielkie brawa dla wyjątkowej sztafety, Maciej Mazerant – byliście świetni, ale najlepszy był Maciek Mazerant 😉

Brawa dla wszystkich jeszcze raz: orgów, wolontariuszy, sponsorów, kibiców, zawodników. Do zobaczenia za rok!

Wyniki znajdziecie tutaj: https://zapisy.inessport.pl/index.php?idm=15

Galerie fotek i film znajdziecie oczywiście na oficjalnym fanpage’u zawodów: https://www.facebook.com/Triathlonstrykow/ [źródło foto.]