Kolejna edycja Triathlonu Jeziorsko przechodzi do historii. Ponad 100 uczestników stanęło na linii startu, w ten dość ciężki do rywalizacji dzień.

Pływanie już budziło respekt i obawy wśród zawodników. Wiatr spowodował, że trasa pływacka musiała ulec zmianie. Zawodnicy musieli jednak pokonać dwie pętle po 475m, zamiast płynąć w głąb zbiornika. Dobra decyzja organizatorów. Niestety nie wszystkim udało się wygrać z wysokimi falami. Służby ratunkowe co rusz krążyły motorówkami wokół startujących, aby udzielić pomocy kilku osobom, które zrezygnowały z kontynuowania walki z żywiołem.

Organizator, Michał Piotrowicz z RajsportActive, podkreślał, że nie było sensu wypływać dalej: „Warunki były bardzo ciężkie dla pływaków, silny wiatr, fale. Zdecydowaliśmy, że dla bezpieczeństwa startujących będą oni pływali tylko w zatoce. Na otwartej wodzie mogłoby być to niemożliwe. Podkreślaliśmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dla nas był to ogromny stres, bo zawsze przecież najważniejsze jest ludzkie życie”

Część rowerowa również nie należała do najłatwiejszych. Wiatr miotał co niektórymi zawodnikami wiejąc z boku, nie mówiąc już o wietrze czołowym. Najszybszym, zarówno w wodzie jak i na szosie był Jakub Kimmer z Zelowa, który ostatecznie wygrał całą rywalizację z łącznym czasem 2:08:26. Prawie 6 minut później na metę wbiegł drugi zawodnik, reprezentujący Wrześnię Michał Kołaciński. Trzecie miejsce zajął Sylwester Żydkiewicz z Łodzi. Trzeba podkreślić, że trasa biegowa również nie była płaska jak naleśnik 😉 Co więcej, niektórzy zawodnicy mówili, że co prawda pogoda się wyklarowała, wiatr trochę ustał, ale za to słońce zaczęło dokuczać. Zawody ukończyło równo 100 zawodników. 7 osób zrezygnowała z rywalizacji w trakcie wyścigu. 

Anna Halska triumfowała wśród kobiet (2:41:15). Drugie miejsce zajęła Izabela Marciniak z Łodzi, a trzecie Katarzyna Gniot.

Zawody ciekawe, obie strefy zmian w różnych miejscach, co spowodowało, że aktywnie czas spędzili również kibice 😉 Tanio, kameralnie, fajny pakiet. Gratulacje dla zawodników, organizatorów i sponsorów. Do zobaczenia za rok 😉

Wynik można znaleźć tutaj: http://sts-timing.pl/wp-content/uploads/2017/07/TRI_JEZIORSKO_2017.pdf

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/IhageePhotography/photos/?tab=album&album_id=1985649534981896

Poprzedni artykuł„Olimpijka” wraca do Rawy
Następny artykułOTT, czyli Otwarty Trening Triathlonowy
Avatar
Wiecznie w ruchu, wiecznie zabiegany, z głową w chmurach i pełną pomysłów... Gorzej z ich realizacją;) z zawodu IT, z pasji TRI. No i gdzie ten chłopak łączy te dwa światy? Odpowiedź jest jedna, na portalu triathlonlodz.pl. Zapraszam do nadsyłania swoich pomysłów, problemów (znaczy się wyzwań :-) ) związanych ze stroną właśnie do mnie!