Sezon 2019 dopiero się rozkręca, a my już mamy w naszym województwie kilkoro zawodników, którzy zdobyli punkty do łódzkiego rankingu. Pierwszymi liderami byli oczywiście medaliści Mistrzostw Polski w triathlonie ekstremalnym, które odbyły się 2 lutego. Wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Bułeczka, który zgarnął tym samym 40 punktów do naszego rankingu i do dnia dzisiejszego jest jego liderem. Świetnie spisała się również Eliza Promińska-Goss. Zajmując drugie miejsce wśród kobiet zapewniła sobie 32 punkty do rankingu i pozycję jego liderki na niemal miesiąc. Dopiero 1 marca, po fantastycznym występie na Ironman 70.3 Oman palmę pierwszeństwa przejęła Iza Sobańska. Plasując się na piątej pozycji open tych prestiżowych zawodów zdobyła aż 60 punktów do rankingu i do dziś pozostaje jego liderką! Z niecierpliwością czekamy na aktualizację po Elemental Triathlon Series w Olsztynie, gdzie kolejny raz swoją niesamowitą moc potwierdził Rafał Piekarski z Hurom Tri Team zajmując 3 miejsce open na dystansie sprint! Za tydzień Sieraków, Gniewino oraz Płock i już się nie możemy doczekać kolejnych sukcesów naszych zawodników! Powodzenia dla wszystkich startujących!