Powoli końca dobiega rok 2019, a wraz z nim pierwsza edycja naszego Rankingu Triathlonistów Województwa Łódzkiego (link) ! Zawodnicy z naszego regionu na przestrzeni całego sezonu walczyli o jak najwyższe miejsca na imprezach w Polsce i za granicą, a my następnie
te miejsca przeliczaliśmy na punkty, skrupulatnie sumowaliśmy i oto jesteśmy gotowi, aby ogłosić zwycięzców!

W kategorii OPEN wśród kobiet równych nie miała sobie Izabela Sobańska, która łącznie zgromadziła 346 punktów! Z bezpiecznym zapasem na drugim miejscu uplasowała się Ewa Wonko nabijając w tym roku aż 216 oczek. O trzecie miejsce zaciekłą walkę stoczyły
Iza Marciak i Patrycja Meksa. O zdobyciu najniższego stopnia podium zadecydowała różnica 10-ciu punktów! Brązową medalistką ze 164 punktami na koncie została Patrycja Meksa!

U mężczyzn rywalizację OPEN zdominował Robert Filipiak, który uzyskał łącznie aż 569 punktów, notując przewagę nad drugim zawodnikiem jeszcze większą, niż wśród kobiet zrobiła to Iza! Drugi Ś.P. Rafał Piekarski (Żegnamy nadzieję polskiego triathlonu…) zdobył w mijającym roku 382, a trzeci Jakub
Kimmer 332 punkty.

Rywalizacja odbyła się również w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych, czyli 20-29-latków zwycięzcy powtórzyli się z kategorii OPEN. Iza Sobańska (286 pkt) wyprzedziła Beatę Światłowską (76 pkt) oraz Darię Ogrodowczyk (12 pkt),
a Robert Filipiak (340 pkt) ponownie Ś.P. Rafała Piekarskiego (293 pkt). Trzecie miejsce konsekwentnymi startami w serii Garmin Iron Triathlon wywalczył sobie Michał Zaborniak (161 pkt).

W kategorii zawodników od 30 do 39 lat walka była bardzo zacięta. Co prawda u kobiet rywalizację zdominowała Ewa Wonko (178 pkt), a druga Iza Marciniak zgromadziła 82 punkty, ale zaledwie pięć punktów różnicy zadecydowało, że najniższy stopień podium
zajęła Paulina Chmiel (42 pkt), a nie Katarzyna Żbikowska. U panów było jeszcze ciekawiej! Jakub Kimmer (252 pkt) nie pozostawił żadnych złudzeń co do kwestii pierwszego miejsca, ale dalej różnice były już minimalne! Drugi Igor Lewandowski zdobył
96 punktów, a różnica między trzecim Jakubem Stefankiewiczem (80 pkt), a siódmym Bartoszem Szczepaniakiem wyniosła zaledwie 13 punktów!

Bardzo wyrównany poziom zaprezentowali zwycięzcy kategorii 40-49 lat. Najlepsi okazali się Patrycja Meksa i Piotr Cieślik, którzy zgromadzili kolejno 138 i 137 pkt. Patrycja wyprzedziła Justynę Grabowską (70 pkt) oraz Agnieszkę Jagas (33 pkt), natomiast
za plecami Piotra stoczył się zacięty bój o drugie miejsce wśród panów. Ostatecznie Kacper Krzysztofik z wynikiem 78 punktów wyprzedził tylko o sześć oczek Sylwestra Żydkiewicza (72 pkt)!

W kategoriach dla zawodników “z piątką z przodu” tylko troje zawodników z regionu zdobyło w tym roku punkty do naszego rankingu. Elżbieta Łuczak zgromadziła ich 20 wygrywając tym samym klasyfikację pań, natomiast wśród panów JEDEN PUNKT zadecydował
o rozdaniu pierwszego i drugiego miejsca! Zwycięzcą okazał się Przemysław Grodecki (84 pkt), a jego wyższość uznać musiał Janusz Duk (83 pkt).

W najstarszej kategorii wśród pań mieliśmy tylko jedną zawodniczkę – Barbarę Kołczyńską, która jednak zaprezentowała się z bardzo dobrej strony gromadząc aż 200 punktów! Jeszcze lepiej wypadł najlepszy z najstarszych panów – Tadeusz Kacprzak zdobył
241 oczek! Drugie miejsce zajął Andrzej Chmiel (103 pkt), a trzecie – Zbyszek Pawiński (65 pkt).

Jako ciekawostkę poniżej prezentujemy czołową 20-tkę najlepszych zawodników tego sezonu niezależnie od ich płci oraz kategorii wiekowej, w której byli klasyfikowani: