W nocy z 9. na 10. grudnia w Łodzi odbyły się wyjątkowe zawody triathlonowe pod dachem. Uczestników ugościło Centrum Sportu i Rekreacji Stacja Nowa Gdynia, natomiast za organizację tych multisportowych zmagań odpowiedzialny był Radosław Sekieta z Time4s, we współpracy z Klubem Sportowym Celironman – czyli łatwo nie będzie oraz artmedia-agencja.pl
Czym wyróżniła się Łódzka impreza pośród innych tego typu? Przede wszystkim formułą zawodów oraz regułami ustalania klasyfikacji końcowej.

Od samego początku miała to być impreza dla wszystkich, niezależnie od wieku, kondycji czy doświadczenia sportowego. Organizatorzy wyszli z założenia, że bardzo często ludzie nie podejmują się startu w triathlonie ze względu na obawę: “Czy dam radę przejechać 20 kilometrów?”, “A przepłynąć 500 metrów?”.

Tutaj problem tego typu został rozwiązany – uczestnicy dostali do dyspozycji po 10 minut na każdą konkurencję i to od nich zależało jak spożytkują ten czas – można było oczywiście pędzić w walce o wynik, ale też zatrzymać się i odsapnąć, gdy tego wymagała sytuacja.

W ostatecznym rozrachunku każda konkurencja rozpatrywana była oddzielnie, na podstawie pokonanego dystansu. Osoba, która po podsumowaniu miejsc zajętych w każdej z trzech dyscyplin otrzymała najniższy wynik końcowy została zwycięzcą. Tutaj okazał się nim Arkadiusz Kaźmierczak z klubu Ruch Kluch – był najlepszym kolarzem zawodów, zajął 3. miejsce ex aequo w pływaniu oraz 5. ex aequo w biegu.

Cykl “Łódzka Zimowa Triada” składa się z trzech imprez, z konwencją zaczerpniętą nieco z popularnych zawodów Super League – w styczniowej oraz lutowej edycji kolejność dyscyplin zostanie odwrócona!

Wartym podkreślenia jest fakt, iż aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu wystarczy jedynie dwukrotnie pojawić się na starcie, tak więc wciąż jest jeszcze szansa na walkę w klasyfikacji generalnej całej Triady! Zapraszamy!

***

LICZBY ZAWODÓW

1 – dla najmniej doświadczonej uczestniczki był to pierwszy multisportowy start w życiu. Znalazła się w Top 10!

2 – w tylu imprezach należy wziąć udział, aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu. Dokładnie tyle imprez pozostało do jego zakończenia, więc wciąż można jeszcze powalczyć o klasyfikację generalną!

3:26 – takie średnie tempo uzyskał najszybszy biegacz – Łukasz Kubiak z Geotermy Uniejów!

6 – taki dystans należało pokonać rowerem, aby wygrać konkurencję kolarską.

10 – tyle minut mieli do dyspozycji uczestnicy podczas każdej z trzech konkurencji

11 – tyle lat miał najmłodszy uczestnik

13 – tyle pań wzięło udział w zawodach

49 – tyle łącznie uczestników zgromadziły nocne zmagania w Łodzi

69 – tyle lat miał najstarszy uczestnik!

530 – tyle metrów przepłynęła najlepsza z pań

Foto: Bartosz Majchrzak z artmedia-agencja.pl