Cześć. Mamy nadzieję, że filmy obejrzane i że przypadły Wam do gustu. Dzisiaj kilka fajnych filmów dokumentalnych, niekoniecznie tylko w tematyce triathlonu. Warto obejrzeć zarówno z dupą w siodle (na trenażerze oczywiście) lub na sofie.

IKAR

Zarąbisty film. Początkowo autor dokumentu miał inny pomysł na swój obraz, ale na szczęście dla niego jak i dla nas, znalazł ciekawszy temat. Doping w Rosji. Film wywołał ogromną burzę w świecie sportu i polityki. Naprawdę warto obejrzeć…

WE ARE TRIATHLETES

Reżyser dokumentu śledzi przygotowania szóstki zawodników do zawodów na dystansie Ironman w Roth. W filmie pojawia się Mark Allen jak i inni uznani triathloniści, jak chociażby Luke McKenzie czy Mirinda Carfrae. Jednym z producentów jest Bob Babbitt.

https://www.amazon.com/We-Are-Triathletes-Bob-Babbitt/dp/B07NVY3Y5L/ref=as_li_ss_tl?keywords=we+are+triathletes&qid=1555607963&s=movies-tv&sr=1-1-catcorr&linkCode=ll1&tag=sheebes-20&linkId=d2acf2e2583a0e048c12745bd1aace46&language=en_US

THE MAN WITH THE HALO

Znane, co nie? A jak nie, to wstyd 😉 😉 Tim Don i jego historia obiegła cały sportowy świat. Firma sponsorująca zawodnika znalazła świetny sposób na promocje siebie jak i walecznego zawodnika. Rezultatem jest darmowy i co ważniejsze, bardzo inspirujący film.

THE BROWNLEES

No, wiadomo o kim. Film z 2016 roku o najsłynniejszych braciach w świecie triathlonu w trakcie ich drogi na olimpiadę w Rio.

NIEDZIELA W PIEKLE

Tytuł może wskazywać, że jest to film o odwiedzinach w niedziele na obiadku u teściowej. Ale na szczęście jest to film opowiadający o Paris-Roubaix, wiosennym klasycznym wyścigu kolarskim. Szalenie trudny, nazywany również “Piekła Północy” wyścig i które toczy się wokół niego. Klasyka z 1976 roku!

IRON COWBOY THE STORY OF 50-50-50

Historia znana. Żelazny Cowboy, facet, który postanowił ukończyć 50 Ironmanów w 50 dni w 50 stanach. James Lawrence i reżyser filmu zabierają nas w arcyciekawą przygodę. Jak się bidulek męczył, jak rozwiązali to logistycznie i inne ciekawe aspekty tego niebanalnego wyzwania zobaczycie właśnie w tym obrazie.

KŁAMSTWA ARMSTRONGA

Kolejny klasyk kolarski ;-))) I powiązany z Ikarem 😉

Wiecie o czym jest, ale tym razem zachęcimy Was do obejrzenia wywiadu z Lancem w programie Joe Rogan Experience. Naprawdę warto posłuchać. Lance opowiada o swojej fundacji, o przyjaźniach, o obawie o to, jak są i będą traktowane jego dzieci w szkole. O świecie kolarstwa również, szczerze.. chociaz w jego przypadku to musimy być ostrożni 😉

Miłego i życzymy zdrowia i cierpliwości.

Ekipa triathlonlodz.pl