Filmy dokumentalne o zdrowiu, które warto zobaczyć.

Cześć. Wszyscy wiemy jak jest… i nie zapowiada się, że w najbliższym czasie będzie lepiej. Dzisiaj zamiast do ruchu, zachęcamy Was do filmów.

Mamy dla Was kilka obrazów, które naszym zdaniem warto zobaczyć. Ten zestaw dotyczy akurat filmów związanych ze zdrowiem. Jeśli macie jakieś sugestie, widzieliście jakiś ciekawy dokument, to podzielcie się nim.

Oto nasze krótkie zestawienie:

WHAT THE HEALTH

Zaczniemy od tej pozycji. Film opowiada o wpływie diety na zdrowie człowieka i wartych miliardy dolarów branżach medycznej, farmaceutycznej i żywnościowej. Sporo specjalistów, faktów, z którymi nie wszyscy muszą się zgadzać.

Całość można obejrzeć tutaj:

FED UP

Można powiedzieć, że to klasyka. Zarówno jeśli chodzi o temat główny, czyli cukier, jak i popularność jaki film zdobył. Bardzo dobry film. I o ile dla nas, ludzi sportu, pojawiają się tam dość oczywiste fakty, to niestety dla wielu temat jeszcze nie poznany… Świetnie pokazane przykłady „ofiar” lobby związanego z przemysłem spożywczym.

GAME CHANGERS

Świetnie zrobiony dokument. Pod względem merytorycznym wywołał jednak sporo kontrowersji. Jest to obraz ukazujący wpływ mięsa na nasze zdrowie. Sporo autorytetów, nie tylko jeśli chodzi o ekspertów medycyny, ale również świata sportu. Nawet jak lubicie golonkę, warto obejrzeć.

Tutaj zwiastun: 

Ale znajdziecie go również online.

Wiadomo, że niemal każdy film budzi kontrowersje. Ale dlaczego ma nie być bodźcem do wyrobienia sobie nie tylko zdania, co szukania „głębiej” w temacie.

TRImajcie się zdrowo

Ekipa triathlonlodz.pl