Za nami kolejny fantastyczny dla łódzkiego triathlonu weekend! Tym razem czołowi zawodnicy regionu wybrali się do Malborka, aby zmierzyć się z dystansami 1/2 oraz pełnego Ironmana w malowniczej scenerii niezdobytej nigdy twierdzy krzyżackiej.

      Jako pierwszy do boju przystąpił reprezentant Bieging Team Zelów – Jakub Kimmer. Po olbrzymiej niespodziance, jaką sprawił rok temu, gdy jako nieznany nikomu zawodnik wywalczył znakomite drugie miejsce, w tym roku był jednym z głównych faworytów. Na potwierdzenie otrzymał od organizatora numer startowy 1. To zobowiązywało! Kuba w pięknym stylu sprostał pokładanym w nim oczekiwaniom.

      Przyzwoite pływanie pozwoliło mu wsiąść na rower na 4-tej pozycji, którą obronił podczas 180-kilometrowego etapu kolarskiego. Kończący zmagania maraton był już jednak teatrem jednego aktora. Czas poniżej 3 godzin nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń! Kuba wygrał Castle Malbork Triathlon z czasem 9:10:11, poprawiając tym samym swój czas z zeszłego roku o… 15 minut!!! Czapki z głów! 

Dystans o połowę krótszy miał w tym roku rangę Mistrzostw Polski. Poza zawodnikami elity, którzy stawili się na starcie w bardzo mocnym gronie, swój krajowy czempionat mieli również amatorzy. Tutaj także nie zabrakło łódzkiego akcentu. Pochodzący z Opoczna, a reprezentujący Hurom Tri Team Bartosz Olejnik został Mistrzem Polski Amatorów w kategorii wiekowej 18-24! To wspaniały prognostyk przed czekającymi go w przyszłym roku Mistrzostwami Świata Ironman na tym dystansie.

Zanim jednak przyjdzie czas na Bartka, swoją obecność na światowych salonach zaznaczy Iza Sobańska z Drużbic (pow. Bełchatowski). Aktualna Mistrzyni Świata federacji Challenge w kategorii wiekowej 18-24 już za tydzień powalczy o podobny tytuł w federacji Ironman. Jak sama mówi poziom będzie znacznie wyższy, ale da z siebie wszystko. Zawody odbędą się w USA w miejscowości Chattanooga.

Również zawodnicy KS CelIronMan w tym tygodniu zrezygnowali z mocniejszych startów, na rzecz przygotowania formy na przyszłotygodniowe zwieńczenie sezonu – Swimrun Poland Solina. Mateusz Fijałkowski wziął udział w biegu na 8 km w Villa de Madridejos w Hiszpanii, natomiast Igor Lewandowski w Swimrun Wióry. Obaj zajęłi dalsze miejsca, ale wszystko zgodnie z planem – szczytowa dyspozycja ma się pojawić dopiero w Bieszczadach. Mateusz wystartuje w parze z Michałem Kosiorem na dystansie Marathon (38 km biegu/5km pływania), natomiast Igor razem z Darią Ogrodowczyk zmierzą się z o połowę krótszym dystansem.

Triathloniści z naszego województwa biorą udział nie tylko w imprezach multisportowych. W Łódź Business Run znakomicie zaprezentował się Zgierzanin Kamil Kurczewski, reprezentujący na co dzień Puls Tri Team. 1. miejsce OPEN w Łodzi oraz 2. czas w kraju – to wyniki sztafety, której częścią był Kamil.