Triathlon Łódź: Cześć Izunia! Spotkaliśmy się niedawno na Zatoce Sportu, a Ty “wypalasz”, że wkrótce zaczynasz sezon! Gdzie i kiedy startujesz?

Iza Sobańska: 1.03 startuję w IRONMAN 70.3 Oman w stolicy kraju, Maskat.

TŁ: Jesteś gotowa już w tym okresie się ścigać?

IS: Pracowałam i pracuję na to aby być gotowa a co z tego wyjdzie okaże się już niedługo. Jest to dla mnie pierwsze rozpoczęcie sezonu w tak wczesnym okresie, sama jestem ciekawa jak to wszystko wypali. W zeszłym roku bez przygotowań pod wiosenny
start na przełomie lutego i marca byłam w naprawdę dobrej dyspozycji a teraz trenując pod te zawody, mam nadzieję, że będę w jeszcze lepszej.

TŁ: Jakie są zatem cele na ten start?

IS: Cele na ten start to dać z siebie wszystko i dobrze się przy tym bawić a później zwiedzać i poznać trochę innej kultury.

TŁ: Jak musiałas zmodyfikować swoje przygotowania w porównaniu z zeszłym rokiem?

IS: W ostatnim czasie realizuję jednostki takie, które zawsze pojawiały się w planie dopiero w kwietniu i maju oraz przed samymi zawodami. Generalnie mniej wytrzymałości, więcej tempa.

TŁ: Jakie wyniki, czasy lub miejsce uznasz za dobre na tych najbliższych zawodach?

IS: Chciałabym w tym sezonie zmierzyć się z granicą 4:45 ale nie wiem czy będzie to możliwe akurat na tych zawodach.

TŁ: A co później? Wracasz do Polski i…

IS: Wracam do Polski, prosto na II semestr na uczelni, również do obowiązków związanych z pracą. Oczywiście dalej będę trenować i przygotowywać się do dalszej części sezonu, który na dobre rozkręci się tak naprawdę w czerwcu.

IS: Lu, dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam z Fuerty! 🙂

TŁ: Dzieki Iza 😉FOTO: https://www.facebook.com/trIZAthlon/